Tüketici Promosyonları

CCI’ın pazarlama stratejisinin kilometre taşlarından biri de dünyanın dört bir yanındaki perakende pazrlarında satışları destekleyen COTTON USA tüketici promosyonlarıdır. Reklam, perakende promosyonları ve halkla ilişkiler gibi tüketici iletişim etkinlikleri tüketicilerin COTTON USA logosunu tanıma oranlarını artırmak, bu logonun kullanıldığı ürünlere karşı tüketicilerin daha olumlu bir tavır içine girmelerini ve daha fazla tüketicinin logolu ürünleri tercih etmesini sağlamak amacıyla yapılmaktadır.

Bu amaçlara ulaşıldığı takdirde tüketicilerin logolu ürünleri talep etme oranı artacak, bu logoyu taşıyan ürünler daha fazla sayıda, daha yüksek fiyatlarla ve daha hızlı satılacaktır. Tüketici talebinin artması üretici ve perakendecileri motive edecek ve bu logoyu kullanabilmek için tedarikçilerinden CCI gerekliliklerine uygun ürünler alacaklardır. Bu logonun kullanılabilmesi için en az yüzde 50 oranında ABD pamuğunun kullanıldığı yüzde 100 pamuklu ve en üst düzeyde kaliteye sahip ürünlere ihtiyaç olduğu için bu etkinliklerin başarıya ulaşması sisteme daha fazla ABD pamuğunun girmesini sağlayacaktır.

CCI, Amerikalı üreticileri ve pamuklu ürün ithalatçılarını ürünlerinde bu logoyu kullanmaları ve CCI ve ortakları tarafından Amerika’da ve yurtdışında başlatılan reklamlardan faydalanmaları için teşvik etmektedir. CCI aynı zamanda ABD’de üretilen pamuklu ürünlerin yurtdışındaki mevcut ve potansiyel kullanıcılarını da bu lisansa sahip olan Amerikan firmaları ile iş yapmaları için teşvik etmektedir.