Ticari Hizmetler

Amerikan pamuğu konusunda süregelen eğitim çabaları, ABD pamuğu kullanan geleneksel pazarların elde tutulmasını ve potansiyel pazarlara yapılacak ihracatın kolaylaşmasını sağlamıştır. CCI, Amerikan pamuğunun kullanımındaki teknik avantajların pamuk ithalatçılarına açıklanması ve iş ilişkilerinin geliştirilmesi için Amerikan pamuğunu ve pamuk endüstrisini diğer ülkelerdeki tekstil sektörünün liderlerine tanıtan ve ilgili tarafları Amerika’daki gelişmelerden haberdar eden ticari etkinlikler de düzenlemektedir.

Ticari hizmet etkinlikleri, uluslararası pamuk alıcılarının ilk elden ABD pamuğunun avantajlarını görme ve ABD’de önde gelen iş adamları ile ilişkilerini derinleştirme fırsatı sağlayan Özel Ticari Delegasyonları, Oryantasyon Turlarını, ve ABD Tedarik Zirvelerini kapsamaktadır.

Neden ABD Pamuğunu Seçmeliyiz?

Amerikan pamuğu aşağıda yer alan nedenlerden ötürü önde gelen markaların seçtiği pamuk türüdür:

  • ABD kalın iplik ve ağır kumaşlar için gereken kısa ve kalın elyaflı pamuktan, çok ince iplik ve hafif gramajlı kumaşlar için gereken ince ve çok uzun ştapelli pamuklara kadar çok geniş bir yelpazade pamuk üretmektedir. Bu kadar fazla çeşitte pamuk üretilmesi ve sevkiyat sürelerinin çok kısa olması tekstil fabrikalarının elyaf özellikleri ile moda trendlerini hemen eşleştirmelerini sağlamaktadır.
  • ABD pamuğu diğer ülkelerde yetiştirilen pamuklara göre kirlilik oranı daha az olan bir pamuktur. Pamuğun daha temiz olması iplik, kumaş ve nihai üründe defoların daha az olması anlamına gelir. Kalite ile ilgili şikayetler ve ürün iadeleri azalacağı için kazanç artacaktır. Sıfır hata ile üretim hedefi, üreticilerin en üst kalitede pamuk kullanmalarını zorunlu kılmıştır.
  • Tekstil fabrikaları, rekabetçi avantajlarını artırmak için Amerikan Tarım Bakanlığı’nın HVI (High Volume Instrument) tasnif ve derecelendirme sistemini kullanmakta ve stoklarını daha etkin yönetmek ve bilimsel verilere göre balya dizilimi yapmak için Amerikan pamuk satıcılarının ve kooperatiflerinin hizmetlerinden yararlanmaktadır. ABD pamuğundan üretilmiş iplik ve kumaş alanlar, daha ucuz ürünlere göre daha iyi performans gösteren ve maliyet etkin ürünler imal etmektedirler.
  • Alıcılar, ihracatın Amerikalı çiftçiler için önemli olduğunu bilirler. Bu nedenle, kaliteli elyaf ve hizmet tedarik etmek ABD’li ihracatçıların önceliğidir. ABD’li ihracatçılar çok uygun fiyatlara iş yapmak için ABD bankaları, nakliye ve navlun şirketleri gibi ihracat hizmet tedarikçileri ile işbirliği yapacak ve sadık müşterilerine en iyi hizmeti sunacaklardır.
  • Son olarak, COTTON USA logosu lisansörleri, CCI’ın kapsamının küresel olduğunu; tüm dünyada üreticilere, tekstil fabrikalarına ve perakendecilere gerçek zamanlı bilgi, ticari bağlantılar tedarik edildiğini bilmektedirler. Bir libre ABD pamuğunun fiyatı rekabetçi bir fiyattır ama CCI ve Cotton Incorporated’ın hizmetlerini de dahil ettiğimizde ABD pamuğunun ödenen fiyatından çok daha değerli olduğunu görürüz.